Activ-Med | 6 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO ZAPLANOWAĆ SWÓJ JADŁOSPIS
1146
post-template-default,single,single-post,postid-1146,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

6 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO ZAPLANOWAĆ SWÓJ JADŁOSPIS

6 POWODÓW DLA KTÓRYCH WARTO ZAPLANOWAĆ SWÓJ JADŁOSPIS

Wiele osób uważa, że planowanie zdrowej diety wymaga ogromnej ilości czasu i pieniędzy. 

Ja zupełnie się z tym nie zgadzam, jest wręcz przeciwnie i postaram się Was do tego przekonać. 

 

 

 

Dlaczego warto planować nasze posiłki? 

 

 

1. Mamy kontrolę nad ilością spożywanych posiłków. Wiemy co danego dnia zjemy, ile dostarczymy kalorii, jakiej jakości będą to kalorie, nie mamy problemów z uzupełnianiem lub przekraczaniem naszego zapotrzebowania na makroskładniki.

 

 

2. Planowanie posiłków zmniejsza ryzyko sięgania po złej jakości produkty, które możemy wybrać pod wpływem zachcianek i impulsu, gdy jesteśmy głodni. Co za tym idzie – jemy zdrowo i nie przekroczymy naszego bilansu kalorycznego, ponieważ posiłki mamy wcześniej zaplanowane lub już zrobione. 

 

 

3. Planując posiłki zaoszczędzimy nasz czas – na którego brak narzeka wiele osób. Idziemy raz na jakiś czas do sklepu (najlepiej z konkretną listą zakupów, którą przygotowujemy na podstawie zaplanowanych posiłków), robimy duże zakupy i starcza nam to na kilka dni. Dodatkowo możemy przygotować posiłki w większej ilości i następnego dnia już nie musimy gotować – oszczędzamy czas.

 

 

4. Zaoszczędzimy też pieniądze – posiłki są zaplanowane więc wiemy co kupić w sklepie. Dodatkowo nie kupujemy dodatkowych przekąsek poza domem, nie jemy posiłków na mieście. 

 

 

5. Nie wyrzucamy jedzenia – nie ma niepotrzebnych produktów w lodówce, które po jakimś czasie trzeba wyrzucać, bo się przeterminują. 

 

 

6. Zachowujemy regularność spożywanych posiłków. Dlatego warto też planować (mniej więcej) o której godzinie zjemy dany posiłek. 

 

 

 

Mam nadzieję, że przekonam Was do planowania zdrowych posiłków! 🙂 

 

 

 

~Paulina Kawalec