Activ-Med | Co ma największe znaczenie podczas odchudzania?
1883
post-template-default,single,single-post,postid-1883,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Co ma największe znaczenie podczas odchudzania?

Co ma największe znaczenie podczas odchudzania?

Często szukamy magicznych sposobów na odchudzanie. ?

 

Stosujemy różne wymyślne diety i suplementy, a tak naprawdę jest dużo prostsze rozwiązanie.
➡️Jest to DEFICYT KALORYCZNY. Co to oznacza?
Musimy spożywać mniej kalorii, niż potrzebuje nasz organizm. Bez tego ani rusz. ?
➡️Kolejnym punktem jest odpowiednia regeneracja i stan zdrowia. Najprościej mówiąc: osobie, która jest zdrowa, dba o odpowiednią ilość i jakość snu, będzie łatwiej pozbyć się zbędnych kilogramów. ??
➡️Następna jest SYSTEMATYCZNOŚĆ. Jeśli nie będziemy sumiennie trzymać się zaleceń dietetycznych, będziemy zbyt często robić odstępstwa od diety, to niestety efekty się nie pojawią lub będą znikome, co spowoduje demotywację i tutaj od razu można przejść do MOTYWACJI. ??
➡️Jeśli osoba nie jest zmotywowana, właściwie to ona nie wie czy chce schudnąć czy nie, namówiła ją do tego rodzina, to nie była jej świadoma decyzja, nie do końca czuje potrzebę zmiany – może mieć problem z utrzymaniem zaleceń dietetycznych, a co za tym idzie, efekty się nie pojawią lub będą znikome. ?
➡️TRENING – zwiększa deficyt kaloryczny, bardzo pozytywnie wpływa na stan naszego zdrowia, na wygląd naszej sylwetki, ale… nie jest też niezbędny do redukcji masy ciała. Absolutnie nie namawiam do tego, żeby nie trenować! Każdy z nas powinien być aktywny fizycznie. ?
➡️Ostatnim punktem jest RODZAJ DIETY I SUPLEMENTACJA. Niezależnie od tego jaka dieta: czy bezglutenowa, czy wysokobiałkowa itp. – podstawą jest DEFICYT KALORYCZNY, a suplementy to nie magiczne pigułki, które spowodują wspaniałe efekty. ?

 

-Paulina Kawalec