Activ-Med | DLACZEGO BOLI NAS KRĘGOSŁUP?
1187
post-template-default,single,single-post,postid-1187,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

DLACZEGO BOLI NAS KRĘGOSŁUP?

DLACZEGO BOLI NAS KRĘGOSŁUP?

Jesteś kierowcą, pracujesz wiele godzin za biurkiem, a może po prostu lubisz spędzać czas na kanapie przed telewizorem?
Jeżeli jeszcze nie odczuwasz dolegliwości bólowych kręgosłupa to liczne badania wskazują, że w najbliższej przyszłości mogą one u Ciebie wystąpić.
Z czym najczęściej zgłaszają się do mnie pacjenci?
Odpowiedź jest prosta. Ból pleców i kręgosłupa.

 

Dlaczego boli nas kręgosłup?
U większości z nas najczęstszą przyczyną jest siedzący tryb życia i jego skutki. Wiele godzin spędzanych w samochodzie, przy biurku i komputerze, a w końcu relaks…czyli siedzenie przed telewizorem – tak mało aktywny tryb życia sprawia, że ten problem występuje u coraz młodszych osób. Przyjmowanie nieprawidłowej pozycji w czasie długotrwałego siedzenia prowadzi do przeciążeń, które osłabiają nasz gorset mięśniowy i więzadłowy.

 

No dobrze, więc jak temu zapobiec?
Po pierwsze unikajmy długotrwałego siedzenia. Jeśli mamy pracę biurową, róbmy przerwy, wstawajmy, róbmy przeprosty, wybierzmy się na krótki spacer po biurze. Po drugie wprowadźmy dowolną, systematyczną formę aktywności fizycznej. Zamiast zalegać na kanapie przed telewizorem, wybierzmy się na rower, basen, spacer lub po prostu poćwiczmy w domu. Pamiętajmy, że aktywność fizyczna nie tylko pozytywnie wpłynie na nasze zdrowie, ale także samopoczucie!

 

Fizjoterapia to nie tylko leczenie i rozwiązywanie problemów związanych z naszym ciałem, ale również profilaktyka!

 

~Agnieszka Magdziarz