Activ-Med | Fit ciasto Snickers (bez pieczenia)
870
post-template-default,single,single-post,postid-870,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Fit ciasto Snickers (bez pieczenia)

Fit ciasto Snickers (bez pieczenia)

Coś dla fanów snickersa – pyszne orzechowe ciasto z karmelem, bez pieczenia.

 

Spód:

– 175 g wiórków kokosowych

– 150 g dowolnych orzechów

– 50 g masła orzechowego

 

 

Karmel:

– 150 g suszonych daktyli

– 40 g masła orzechowego

– 40 g dowolnych orzechów

 

 

Polewa czekoladowa

– 50 g czekolady gorzkiej

– 150 g mleczka kokosowego

– 50 g odżywki białkowej najlepiej czekoladowej (bez odżywki też wyjdzie)

 

 

1. Składniki na spód (wiórki i orzechy) moczymy przez około 15 minut w wodzie. Odcedzamy wodę, dodajemy masło orzechowe i blendujemy. Wykładamy formę przygotowaną masą i wstawiamy do zamrażalki.

 

 

2. Daktyle moczymy w wodzie przez około 15 minut. Odcedzamy wodę, dodajemy masło orzechowe i blendujemy. Wrzucamy orzechy i mieszamy. Przygotowaną masę wykładamy na spód i ponownie wkładamy do zamrażalki na około godzinę.

 

 

3. Mleczko kokosowe i czekoladę wstawiamy w garnuszku na mały ogień i rozpuszczamy cały czas mieszając ze sobą. Gdy polewa trochę ostygnie dodajemy odżywkę białkową i dokładnie mieszamy. Wylewamy polewę na wierzch ciasta i całość wstawiamy do lodówki na około godzinę.

 

 

Gotowe!

Dajcie znać czy smakowało. 🙂

 

 

~Paulina

 

 

Inspiracja od: Mr. Fit Trener