Activ-Med | Jak się zmotywować i wytrwać w postanowieniach?
1987
post-template-default,single,single-post,postid-1987,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Jak się zmotywować i wytrwać w postanowieniach?

Jak się zmotywować i wytrwać w postanowieniach?

Jak się zmotywować i wytrwać w postanowieniach? ?

 

Nowy rok ➡️ Nowa ja
Każdy z Was ktoś gdzieś kiedyś słyszał. ?
Jednak bardzo często jest tak, że tylko na mówieniu i planowaniu się kończy i bardzo szybko się poddajemy, w realizacji naszych celów. ?

Dlaczego tak jest i jak wytrwać w postanowieniach? ?

 

?? USTALENIE KONKRETNEGO CELU – zacznijmy w ogóle od tego, że warto jest wyznaczyć jakikolwiek cel. Opowiem Wam na swoim przykładzie: gdy trenowałam totalnie bez żadnego celu, zdecydowanie mniej mi się chciało iść na trening niż teraz gdy wiem, że moim celem jest start w zawodach. Dodatkowo tak jak wspomniałam, cel powinien być KONKRETNY. Bardziej nas będzie motywował cel „schudnę 5 kg” niż cel „po prostu schudnę”. Wyznaczamy konkrety etap do którego chcemy dojść i do niego dążymy.

 

?? MAŁE KROCZKI – lepiej wyznaczyć kilka mniejszych celów niż jeden duży. Dlaczego? Małe cele jest łatwiej osiągać, dojdziemy do nich szybciej i będziemy z siebie dumni gdy będziemy je realizować co będzie nas bardziej motywowało i przybliżało do tego dużego celu. Lepiej jest założyć „najpierw schudnę 5 kg, jak to osiągnę schudnę następne 5 kg….” niż od razu sobie zakładać „schudnę 20 kg”.

 

?? MONITOROWANIE POSTĘPÓW – na przykładzie odchudzania: mierzcie się, róbcie zdjęcia sylwetki, kontrolujcie masę ciała (ale też bez przesady), bo patrząc w lustro nie jest tak łatwo dostrzec zmiany, ponieważ patrzymy na siebie codziennie. Każdy postęp będzie Was motywował do dalszej pracy.

 

?? DOCENIAJ – nawet jeśli masa ciała nie spada tak szybko, jakbyś chciał, doceniaj inne pozytywne aspekty. Doceń to, że lepiej się czujesz, że masz lepszą cerę, że łatwiej Ci wejść po schodach z zakupami, albo że zabawa z dzieckiem sprawia Ci mniejszy kłopot bo nie męczysz się tak szybko jak kiedyś.

 

?? NIE ODKŁADAJ TEGO NA PÓŹNIEJ – nie czekaj do słynnego poniedziałku. Chcesz coś zmienić w swoim życiu? Zrób to już. Poniedziałek nie jest magicznym dniem, który sprawi, że wszystko stanie się prostsze. ?

 

?? PLANUJ – zapisz trening w swoim kalendarzu. Zdecydowanie łatwiej będzie Ci wygospodarować czas i się zebrać do ćwiczeń. ?

 

– Paulina Kawalec