Activ-Med | Jak trenować słabą partię mięśniową?
2832
post-template-default,single,single-post,postid-2832,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Jak trenować słabą partię mięśniową?

Jak trenować słabą partię mięśniową?

Jak trenować słabą partię mięśniową❓ Co zrobić, gdy nie możemy rozbudować danego mięśnia❓CZĘŚĆ 1.

 

Przyczyn może być wiele. Każda trująca osoba ma z tym problem. Jedna partia rośnie szybciej, druga wcale.

1. Zacznij od rozluźnienia synergistów/ agonistów?. Mięśnie, które współdziałają w ruchu i są nadmiernie napięte już na początku, zawsze będą inicjatorem ruchu i będą mocniej angażowane podczas ruchu. Np. Mięsień piersiowy większy lub czwoeobczny – akton przedni naramiennego.

2. Popracuj nad antagonistami?. Mięśnie działające przeciwstawnie często są zbyt mocno napięte, przez co osłabiają przeciwstawne mięśnie. Np. pozycja zamknięta, barki wysunięte w przód- akton przedni naramiennego zbyt mocno napiety- akton tylny naramiennego rozciągnięty i osłabiony.

3. Pracuj nad odpowiednim torem ruchu. Często widzimy przróżne ćwiczenia, które mają za zadanie mocniej zaangażować mięsień. W rzeczywistości ruch nie ma nic wspólnego z biomechaniką danego ruchu i angażowaniem mięśnia. Dany mięsień jak najbardziej może być angażowany do ruchu ale większą pracę przejmie mięsień współdziałający. Np. akton tylny naramiennego- prowadź ruch w pozycji odwiedzenia horyzontalnego z lekkim wyprostem i przywiedzeniem ramienia, na neutralnie ustawionej łopatce (bez retrakcji). Unikniesz angażowania środkowej części mięśnia czworobcznwgo. Im mocniej przywiedziesz ramię będziesz pracował mięśniem, trójgłowym i najszerszym.

4. Pracuj nad izolacją?. Jelsi nie czujesz pracy mięśnia w złożonym ruchu lub aktywnej pozycji, zastosuj izolacje. Usiądź lub oprzyj się tak aby ciało miało jak najwięcej lub jak największą powierzchnię podparcia. Wyłączysz wtedy inne mięśnie i skupisz się na wybranym ruchu. Np. akton tylny naramiennego- połóż się przodem na ławce skośnej w górę, a nie wykonuj odwrotnych rozpiętej w opadzie tułowia.

To tylko kilka podpowiedzi co można zrobić aby ruszyć dany mięsień?. W kolejnych wpisach dany więcej przydatnych podpowiedzi aby trening był skuteczny i efektywny?.

 

-Mateusz Kawalec