Activ-Med | Jak utrzymać efekty odchudzania w trzech krokach.
1137
post-template-default,single,single-post,postid-1137,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Jak utrzymać efekty odchudzania w trzech krokach.

Jak utrzymać efekty odchudzania w trzech krokach.

Jak utrzymać efekty odchudzania w trzech krokach.

 

W mojej poradni często pada pytanie: „Osiągnę swój cel i co wtedy?”. 

Dodatkowo wiele osób dziwi się jak wspominam, że nie liczę kalorii a potrafię utrzymać dobrą sylwetkę.

 

Zdradzę Wam swój sekret i powiem co robić aby utrzymać efekty odchudzania.

 

 

1.Dobrze dobrany system odżywiania to podstawa.

Jeśli Twoja dieta jest odpowiednio dobrana to utrzymanie jej nie będzie problemem. Musi być smacznie, zdrowo, a Twoje samopoczucie powinno być bardzo dobre. Wszystkie głodówki, diety 1000 kcal nie są dobrym rozwiązaniem, ponieważ nie da się (a nawet NIE POWINNO SIĘ) trzymać takich zaleceń przez dłuższy okres czasu. 

Jak to wygląda u mnie? 

Jak już wspomniałam – nie liczę kalorii ponieważ nie mam celu (swój cel już osiągnęłam i wtedy liczyłam kalorie), chcę utrzymać taką sylwetkę jaką mam. Odżywiam się zdrowo, korzystam z odpowiednich produktów, dbam o odpowiednie nawodnienie organizmu i wiem na ile mogę sobie pozwolić. Spożywam 3-4 posiłki dziennie… ale jak to, przecież powinno się jeść 5 posiłków? Bzdura! 🙂 Jedz tyle posiłków ile Ci wygodnie a wtedy nie będziesz miał problemu z utrzymaniem diety – wracam do tego co napisałam wyżej: dobrze dobrany system odżywiania to podstawa. 

 

 

2.Dieta to nie jest coś na chwilę.

Dieta to trwała zmiana nawyków żywieniowych, bo każdy z nas powinien zdrowo się odżywiać, aby cieszyć się zdrowiem i dobrym samopoczuciem.

Jak to wygląda u mnie? 

Tak jak napisałam wyżej: jak miałam cel liczyłam kalorie. Osiągnęłam swój cel i powinnam przestać zdrowo się odżywiać? NIE! To spowodowałoby tak zwany „efekt jo-jo” nawet jeśli dieta była bardzo dobrze dobrana. Dalej zdrowo się odżywiam i wiem na ile mogę sobie pozwolić, przez co utrzymuje efekty. 

 

 

3. Aktywność fizyczna. 

Przez regularną aktywność fizyczną Twoje zapotrzebowanie kaloryczne zwiększa się. Co to dokładnie oznacza? Teoretycznie możesz zjeść więcej… ale ja wolę inne podejście. 🙂 

Trening zmniejsza ryzyko przekroczenia zapotrzebowania kalorycznego na utrzymanie wagi, a przekroczenie zapotrzebowania = dodatkowe kilogramy (oczywiście nie od razu). 

Jak to wygląda u mnie? 

Trenuję 3-4 razy w tygodniu, wykonuję treningi całego ciała, jeden trening trwa około 1,5 godziny. W dni treningowe nie pozwalam sobie na więcej „bo mogę”. 🙂 Jem tyle samo czy jest to dzień treningowy czy dzień bez treningu.

 

 

Podsumowując: 

Po osiągnięciu celu nie odpuszczaj. Odżywiaj się zdrowo, wybieraj odpowiednie produkty, mniej więcej kontroluj ilość jedzenia, nie pozwalaj sobie zbyt często na odstępstwa od zdrowej diety i bądź aktywny fizycznie!

 

 

Paulina Kawalec