Activ-Med | Jakie są konsekwencje zdrowotne otyłości?
1645
post-template-default,single,single-post,postid-1645,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Jakie są konsekwencje zdrowotne otyłości?

Jakie są konsekwencje zdrowotne otyłości?

Ostatnio na swoim Instagramie zrobiłam małą ankietę: czy wolicie szczupłą, ale wysportowaną sylwetkę, czy raczej umięśnioną. ?? 
Jak widać zdania są podzielone, ale do rzeczy. 

Nie ważne czy sylwetka jest szczupła, czy mocno umięśniona, najważniejsze jest ZDROWIE, a co za tym idzie: prawidłowy poziom tkanki tłuszczowej. ??

Otyłość/nadwaga to coraz większy problem, a nawet można się pokusić umówić stwierdzenie, że w niektórych kręgach zaczyna to być modne (kobiety plus size). ?
Bardzo szanuję i cieszę się, że ludzie akceptują siebie, niezależnie od tego czy są szczupli czy mają nadwagę, ale nie jestem pewna, czy te osoby zdają sobie sprawę z tego jakie są konsekwencje zdrowotne otyłości/znacznej nadwagi. ?
Otyłość/znaczna nadwaga często idzie w parze z podwyższonym poziomem cholesterolu całkowitego oraz lipoprotein niskiej gęstości czyli LDL, potocznie „złego cholesterolu”, co za tym idzie… zwiększa się prawdopodobieństwo miażdżycy czy choroby wieńcowej, a co jeszcze za tym idzie: zwiększa się ryzyko zawału mięśnia sercowego, udaru, a nawet w ekstremalnych przypadkach zbyt wczesnego zgonu. ?
Dodatkowo otyłość/znaczna nadwaga predysponuje do takich chorób jak cukrzyca czy insulinooporność. ?
Nie mówię, że każdy ma mieć kaloryfer na brzuchu, czy bardzo niski poziom tkanki tłuszczowej, ale każdy powinien dbać nie tylko o swój wygląd, ale przede wszystkim o swoje ZDROWIE, a znaczna nadwaga czy otyłość nie są definicją zdrowia. ?

 

Podsumowując: dbajcie o siebie, bo życie mamy tylko jedno❗️??

 

-Paulina Kawalec