Activ-Med | Korzyści płynące z masażu
1087
post-template-default,single,single-post,postid-1087,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Korzyści płynące z masażu

Korzyści płynące z masażu

O leczniczych właściwościach masażu wiadomo już było wieki temu. Wiadomo także, że już sam dotyk potrafi sprawić ulgę. To dlatego, kiedy się uderzymy, pierwsze co robimy to łapiemy się za bolące miejsce. Podświadomie wiedząc, że ukoimy ból. Historia masażu wywodzi się z Azji, szybko rozprzestrzeniając się po całym świecie, znajdując zastosowanie w medycynie. Zauważono, że wykorzystywanie różnych technik przynosi ulgę, a także niweluje następstwa przypadków pooperacyjnych.
Aktualnie znanych jest mnóstwo rodzajów masażu. Stosowany jest w medycynie, jednostkach chorobowych, urazach, kosmetologii oraz jako forma odprężenia i relaksu.
Masaż posiada wiele korzyści dla naszego organizmu:

– Masaż świetnie niweluje objawy zmęczenia, rozluźnia ciało,  odżywia  skórę i mięśnie. Regularnie stosowany działa prewencyjnie przed urazami, a także utrzymuje nasz organizm w świetnej kondycji.

– Poprzez masaż rozszerzają się naczynia krwionośne, zwiększa się ukrwienie skóry i mięśni, dzięki czemu poprawia się odżywianie wszystkich tkanek, narządów wewnętrznych w naszym ciele. Przyśpieszone jest wydalanie produktów przemiany materii, a   także wchłanianie obrzęków.

– Masaż działa relaksacyjnie. Podczas zabiegów stymulowane są hormony odpowiedzialne za odprężenie i  szczęście. Dzięki czemu po masażu mamy uczucie zadowolenia oraz uczucie senności. Usuwa objawy stresu.

– Masaż działa mocno rozluźniająco. Uelastycznia mięśnie, ścięgna oraz powieź. Zmniejsza  napięcia w obrębie układu mięśniowo- powięziowego, niweluje ograniczenia wywołane poprzez przykurcze mięśniowe.

– Działa łagodząco, to znaczy, że zmniejsza objawy bólowe. Bóle kręgosłupa, głowy, stawów i mięśni, często są następstwem nadmiernych napięć w układzie mięśniowo szkieletowym.

– Przyśpiesza przemianę materii, działa ujędrniająco na skórę, zmniejsza cellulit, dzięki czemu sylwetka po masażach staje się bardziej jędrna, a obwody w ciele mogą się zmniejszyć.
I wiele, wiele innych…
Jak widać jest wiele korzyści płynących z masażu.
Zachęcam wszystkich do regularnego dbania o swoje ciało i zdrowie. Szczególnie polecam masaż osobom pracującym w jednej pozycji przez długi czas, a także sportowcom, przeciążającym regularnie swój organizm.
~Mateusz Kawalec