Activ-Med | MAM DOŚĆ DIETETYCZNYCH BZDUR
1184
post-template-default,single,single-post,postid-1184,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

MAM DOŚĆ DIETETYCZNYCH BZDUR

MAM DOŚĆ DIETETYCZNYCH BZDUR

MAM DOŚĆ DIETETYCZNYCH BZDUR❗️

 

Hmmmm, więc mówisz, że…

 

?Twój dietetyk/trener każe Ci stosować dietę 1000 kcal i mówi, że to świetna dieta redukcyjna?
Nie! Nie jest to świetna dieta redukcyjna, bo może doprowadzić do wyniszczenia organizmu oraz do niedoborów składników odżywczych.

?Eliminujesz z diety ziemniaki i pieczywo, bo od nich się tyje?
Nie! Tyje się głównie od nadmiaru jedzenia. Pieczywo, a już na pewno ziemniaki, mają z tym niewiele wspólnego. ZOSTAWCIE ZIEMNIAKI W SPOKOJU! ??

?Twój dietetyk/trener uważa, że suplementy zastąpią odpowiednie odżywianie?
Nie! Magiczne koktajle i suplementy diety nie zastąpią Ci dobrej jakości produktów i odpowiednio zbilansowanej diety. Jeśli ktoś wmawia Ci, że żeby schudnąć nie trzeba w ogóle ćwiczyć i stosować żadnej diety, trzeba jedynie pić koktajle lub łykać tabletki – nie ufaj mu! ?

?Koleżanka jest na diecie, którą znalazła w gazecie, je tylko owoce i warzywa i uważa, że to świetny sposób na zrzucenie kilogramów?
Nie! To nie jest dobry sposób na zrzucenie kilogramów. Nie mówię, że nie uda Ci się schudnąć, ale będzie to efekt bardzo krótkotrwały. Dodatkowo taka dieta stosowana zbyt długo może zaszkodzić Twojemu zdrowiu.
Drugą sprawą jest to, że nie ma diety dla wszystkich. Dieta z gazety na pewno nie jest mądrym rozwiązaniem, ponieważ dieta powinna być dobrana indywidualnie, zgodnie ze stanem zdrowia i preferencjami żywieniowymi osoby.

?Ktoś mówi Ci, że schudniesz 10 kg w dwa tygodnie i utrzymasz efekty „bez efektu jojo”?
Nie! Nie tyjemy w dwa tygodnie, tak samo nie chudniemy w dwa tygodnie. Nadwaga to często LATA zaniedbań.

?Ograniczasz smażenie, bo od tłustego się tyje?
Nie! Tak jak pisałam wyżej, tyje się głównie od nadmiaru jedzenia.

 

Te mity często słyszę od nowych podopiecznych.
Co sprawia, że często sięgacie po takie metody? ?
Kiedy przestaniecie w to wierzyć? ?
Apeluje o rozsądek i jednocześnie zachęcam do przeczytania mojego poradnika, aby zrozumieć na czym polega zdrowe odżywianie (chętnych proszę o adres mailowy w wiadomości prywatnej – poradnik jest za darmo). ?