Activ-Med | Metody monitorowania postępów w procesie odchudzania
480
post-template-default,single,single-post,postid-480,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Metody monitorowania postępów w procesie odchudzania

Metody monitorowania postępów w procesie odchudzania

W mojej poradni korzystam z następujących metod:

  1. Zdjęcia sylwetki.
  2. Centymetr i kaliper czyli tzw. fałdomierz
  3. Waga

Uwaga! Kolejność nie jest przypadkowa. Wymieniłam metody od najlepszych do najgorszych. Oczywiście to moje zdanie, każdy może mieć inne.

Dla większości osób najważniejszym wyznacznikiem jest waga. Niestety waga to tylko urządzenie i ja uważam, że jest to najgorsza metoda pomiaru.
Dlaczego?
Waga jest bardzo zmienna (szczególnie u kobiet). Na wynik, który nam pokazuje waga wpływa mnóstwo czynników. Dodatkowo istotne jest to, że wystarczy wagę postawić w innym miejscu i już dokonuje innego pomiaru. U osób aktywnych fizycznie tym bardziej nie jest dobrą metodą pomiaru, ponieważ, gdy trenujemy nasze mięśnie zaczynają „nabierać kształtów”, a tracimy tkankę tłuszczową i często bywa tak, że waga stoi w miejscu, a spadają obwody ciała.

Centymetr i fałdomierz – to bardzo dobre narzędzia do pomiarów, ale pod warunkiem, że zawsze mierzymy się dokładnie w tym samym miejscu i w tych samych warunkach.

Zdjęcia sylwetki – według mnie to najlepsza metoda monitorowania postępów. To co widzimy w lustrze i to jak się czujemy jest NAJWAŻNIEJSZE! Inne metody to tylko cyferki. Jednak źle wykonane zdjęcia też nie wiele nam pokażą.

A Wy w jaki sposób monitorujecie Wasze postępy?

~Paulina