Activ-Med | Mięsień kapturowy
2338
post-template-default,single,single-post,postid-2338,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Mięsień kapturowy

Mięsień kapturowy

Mięsień kapturowy inaczej trapezius, a w rzeczywistości czworoboczny grzbietu, jest jednym z mięśni, które lubią nam przysparzać dużo problemu, szczególnie jego górna część?.
Akton górny mięśnia czworogłowego uwielbia być napięty. Głównie za sprawą pozycji w jakiej spędzamy czas, stresu czy zbyt dużego obciążania?‍♂️.
Taka sytuacja prowadzi do ciągłej stymulacji włókien mięśniowych oraz utrzymania układu nerwowego w ciągłym napięciu. Co z kolei prowadzi do stwardnienia tkanek oraz zaburzonego procesu odżywienia i utlenienia.
Wszystko to może powodować powstawanie punktów spustowych, które często dają wiele nieprzyjemnych objawów?.
Bóle głowy, karku, ramienia czy predyspozycje do kontuzji. Dodatkowo wpływają na postawę ciała oraz ułożenie naszego kręgosłupa?.
~Mateusz Kawalec