Activ-Med | Pinoterapia
1605
post-template-default,single,single-post,postid-1605,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Pinoterapia

Pinoterapia

Wielu moich pacjentów z przerażeniem patrzy na (jak to często nazywają) „gwoździe” i „noże” dopytując z lekkim przerażeniem cóż to takiego jest i jak to działa ?. W związku z tym chciałbym, bardzo pokrótce przybliżyć co to są te „gwoździe” i „noże”, do czego służą i jak działają. Pinoterapia, bo tak nazywa się jedna z metod, które wykorzystuję w pracy z pacjentem swoją nazwę wzięła od tych „gwoździ”, czyli pinów ☺️. Stosuję ją jako element kompleksowej terapii zarówno u zwykłych pacjentów jak i sportowców. ?

 

➡️Pinoterapia jest metodą opartą na scaleniu wiedzy o wschodniej akupresurze i akupunkturze, zachodniej refleksoterapii, suchym igłowaniu, nauki o powięziach, medycynie manualnej, układzie nerwowym somatycznym i wegetatywnym, różnorodnych technikach masażu oraz polu morfogenetycznym.

 

➡️Metoda ta ma swoje zastosowanie między innymi w leczeniu:
✔️bólów głowy,
✔️bólów kręgosłupa, szyjnego, piersiowego, lędźwiowego,
✔️bólach mięśniowo-powięziowych,
✔️bólach przeciążeniowych,
✔️ograniczeniach zakresu ruchomości w stawach,
✔️stanach pourazowych oraz pooperacyjnych.

 

➡️Ponadto pinoterpia:
✔️zapewnia odreagowanie psychologiczne i nerwowe,
✔️znosi napięcia stresowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego,
✔️reguluje potencjały własne nerwów,
✔️wzbudza utracone przewodnictwo nerwowe,
✔️działa odtruwająco i odkwaszająco,
✔️reguluje funkcjonowanie wielu układów (trawiennego, krążenia, oddechowego, endokrynnego, wydalniczego, a także rozrodczego).

 

-Piotr Jaworski