Activ-Med | Po co Ci trening funkcjonalny?
2369
post-template-default,single,single-post,postid-2369,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Po co Ci trening funkcjonalny?

Po co Ci trening funkcjonalny?

Po co Ci trening funkcjonalny ❓

Dobra, ale czym tak naprawdę jest trening funkcjonalny❓

Trening funkcjonalny to system ćwiczeń, który ma na celu poprawić Twoją sprawność, zdrowie i zapobiec powstawaniu kontuzji ?.
Poprawić wyniki sportowe lub zwiększyć siłę ?️‍♂️.
Koniec końców, trening ma nam poprawić jakość życia i pomoc w osiągnięciu sportowego celu?.

W tym treningu nie chodzi o rozbudowanie masy mięśniowej (chociaż i taki cel można osiągnąć lub jako efekt uboczny), a bardziej o poprawę wydolności, siły i funkcji mięśni, które są odpowiedzialne m. in. za postawę ciała, ochronę kręgosłupa czy stawów. Także za elastyczność mięśni i tkanek, które są odpowiedzialne za mobilność.

Często trening ten jest połaczeniem fizjoterapii i treningu, redukując ból, poprawiając wzorce ruchowe i wzmacniając słabe ogniwa.

W treningu wykorzystywane są przyzady i akcesoria różnego typu, a także przedewszystkim wykonywane są ćwiczenia wielostawowe?.
Dzięki czemu za pomocą jednego ćwiczenia możemy trenować całe ciało lub postawić nacisk na konkretne taśmy mięśniowe.

Często wykonujemy ćwiczenia dynamiczne i z napięciem izometrycznym.

To co są chętni ❓
Jeśli tak zadzwoń ?516093116 ?.