Activ-Med | Rehabilitacja w dyskopatii w ostrej fazie.
524
post-template-default,single,single-post,postid-524,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Rehabilitacja w dyskopatii w ostrej fazie.

Rehabilitacja w dyskopatii w ostrej fazie.

Wielu z nas miała w jakiś sposób do czynienia z tą przykrą
i jednocześnie jedną z najczęściej diagnozowanych dolegliwości kręgosłupa. Niestety, statystyki pokazują, że co roku coraz więcej młodych ludzi boryka się z tym problemem. Co w takim razie robić jeśli bezpośrednio problem będzie dotyczyć Ciebie samego? Czy jedynym rozwiązaniem są leki przeciwzapalne i przeciwbólowe oraz zabiegi z zakresu fizykoterapii? Otóż, nie. Ostatnio na kursie „Techniki manualne leczenia dyskopatii lędźwiowej w ostrej fazie” przedstawiony został plan terapeutyczny, który ukazuje ze oprócz leków i zabiegów fizykalnych można szukać innych możliwości. Poniżej przedstawię Państwu skrócony plan leczenia w dyskopatii kręgosłupa.

 

Oddziaływania terapeutyczne w przypadku dyskopatii kręgosłupa można podzielić na działające bezpośrednio na uszkodzoną strukturę krążka miażdżystego oraz na pośrednio zmniejszające skutki ucisku szeregu struktur na nerw rdzeniowy.

 

Pierwszy etap rehabilitacji polega na znalezieniu odpowiedniej pozycji ułożeniowej, dzięki której uzyskujemy zmniejszenie ucisku jądra miażdżystego na nerw rdzeniowy.

 

Mając już pozycję ułożeniową przechodzimy do ruchów w kierunkach niebolesnych, które są podstawą do prób mobilizacji kręgosłupa również w kierunkach wolnych od bólu.

 

W prawidłowej pozycji ułożeniowej możemy dopasować charakter pracy mięśniowej intencją, której jest powiększenie niebolesnych zakresów ruchu kręgosłupa.

 

Następnie można przejść do ćwiczeń stabilizacyjnych. Ćwiczenia te dają nadzieję ze jądro miażdżyste nie będzie przemieszczać się dalej w kierunku ucisku.

 

Techniką bezpośrednią mogącą zastosować w dyskopatii jest neuromobilizacja. Technika ta pozwala na zmianę ułożenia nerwu rdzeniowego względem jądra miażdżystego.

 

Do technik pośrednich które możemy wykorzystać w leczeniu dyskopatii zaliczamy:
• Igłoterapię – cienkoigłową oraz gruboigłową
• Techniki powięziowe


Podsumowując, powyższy plan jest tylko przykładowym i skróconym działaniem terapeutycznym. W gabinecie mogą zaczerpnąć Państwo konsultacji z wyżej wymienionego problemu.