Activ-Med | Testosteron
2191
post-template-default,single,single-post,postid-2191,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Testosteron

Testosteron

Dzisiaj kilka słów na temat testosteronu💪.
Jak wiecie testosteron to, król męskich hormonów🏆.
Wpływa na wykształcenie cech płciowych, jest odpowiedzialny za produkcję plemników, znacząco wpływa na libido oraz stymuluje u mężczyzn chęć rywalizacji i dominacji.
Pod kątem sylwetkowym, testosteron posiada bardzo silne działanie anaboliczne, poprzez pobudzanie syntezy białek. Wpływa na rozbudowę masy mięśniowej 💪 oraz szybsze „spalanie” tkanki tłuszczowej🔥.
Niestety, statystyki jednoznacznie pokazują, że spadek poziomu testosteronu u mężczyzn, z roku na rok jest coraz większy.
Dlatego wiele osób decyduje się na hormonoterapię zastępczą (HTZ)💉 lub podawanie większej ilości testosteronu z zewnątrz w celach poprawy sylwetki lub poprawy wyników sportowych💊.
Najbardziej popularne formy testosteronu to propionat, enantan, cypionat.
Różnią się od siebie szybkością wchłaniania oraz długością aktywnego działania.
Dzięki podwyższonemu stężeniu testosteronu nasz organizm szybciej się regeneruje, jesteśmy bardziej wypoczęci, obserwujemy wzrost siły oraz poprawę jakości mięśnia👈.
Testosteron jest środkiem bazowym praktycznie na wszystkie cykle sterydowe. Można powiedzieć, że jest wręcz uniwersalnym środkiem anabolicznym.
Osoby początkujące sięgające po SAA💉, rozpoczynają cykl na samym testosteronie, który kiedy już osiągnie odpowiednie stężenie w organizmie, daje bardzo dobre efekty jeśli chodzi o przyrost masy mięśniowej.
Cykl na testosteronie solo, można utrzymywać bardzo długo. Wszystko zależy od celu, samopoczucia, wyników badań oraz rezultatów.
Podczas długich cykli stosowane są okresy przejściowe tzw. Mostki (Trt) lub po prostu popularny „odblok”, podczas, którego nasz organizm ma czas na powrót do stanu sprzed cyklu. Ale o tym w innym poście.
👉 Ten post jest wprowadzeniem do serii, odnośnie środków anaboliczno- androgennych (SAA). Mam nadzieję, że taka tematyka przypadnie wam do gustu.
Poruszamy taki temat, ponieważ SAA stają się coraz bardziej popularne. HTZ jest coraz częściej zalecana przez lekarzy oraz powoli zaczyna być to wprowadzane jako leczenie.
Oczywiście posty w żaden sposób nie mają na celu zachęcać kogokolwiek do stosowania sterydów.
~Mateusz