Activ-Med | Trening siłowy kobiet
2551
post-template-default,single,single-post,postid-2551,single-format-standard,qode-listing-1.0.1,qode-social-login-1.0,qode-news-1.0,qode-quick-links-1.0,qode-restaurant-1.0,ajax_fade,page_not_loaded,,qode_grid_1300,footer_responsive_adv,qode-child-theme-ver-1.0.0,qode-theme-ver-12.1.1,qode-theme-bridge,bridge-child,wpb-js-composer js-comp-ver-5.4.4,vc_responsive
 

Trening siłowy kobiet

Trening siłowy kobiet

TRENING SIŁOWY KOBIET 🏋️

Na szczęście czasy, w których kobiety omijały siłownię szerokim łukiem już minęły. Świadomość kobiet co do treningu siłowego bardzo wzrosła co mnie bardzo cieszy😊.

W walce o zgrabną sylwetkę nie tylko liczą się zajęcia fitness ale także trening z ciężarami👈.
Obserwując zawodniczki bikini fitness lub innych kategorii widzimy, że trenują one siłowo, nie boją się hatnli czy sztangi.

✔️ Trening z obciążeniem nie tylko wpływa na dużą ilość spalonych kalorii ale także świetnie modeluje sylwetkę.

✔️ Kobiece kształty można bardzo dobrze zaznaczyć ustalając priorytety treningowe, na które będzie główny nacisk na treningu.

✔️ Trening tego typu doskonale sprawdzi się, gdy chcemy rozbudować konkretną grupę mięśniową. Przy procesie spalania tkanki tłuszczowej, trening+ dieta w deficycie kaloryczny to najlepsze rozwiązanie.

Wiec jak powinien wyglądać trening siłowy dla kobiet❓
Oto kilka podpowiedzi👈.

1. Jeśli nie trenowałaś z ciężarami zacznij od konsultacji z trenerem. Wspólnie ocenicie Twoje predyspozycje i możliwości. Trener na pewno dobierze odpowednie ćwiczenia pod Twój cel i umiejętności.

2. Maszyny wcale nie są takie złe. Jeśli zaczynasz przygodę z treningiem silowym, maszyny będą bardzo dobrym wyborem. Dzięki nim wyizolujesz i wzmocnisz konkretną partię mięśniową. Dodatkowo nauczysz się kontrolować napięcie mięśniowe.

3. Nie bój się wolnych ciężarów❗
Jeśli wcześniej trenowałaś to super. Jeśli jednak nie, poproś o pomoc kogoś doświadczonego żeby ocenił Twoją technikę i zerknął z boku na wykonywane ćwiczenie.
Wolne obciążenie tj. sztanga czy hantle świetnie nadają się do wzmocnienia mięśni, uczą poprawnej techniki i kontrolowania ciała podczas ruchu.
Dzięki ćwiczeniom wielostawowym angażujesz bardzo wiele grup mięśniowych co korzystnie wpływa na wydatek energetyczny, mięśnie brzucha i pośladków ale także poprawę wyglądu sylwetki.

4. Jeśli jesteś osobą początkującą, dobrym wyborem będzie trening całego ciała na jednej jednostce trenigowej. Trening FBW (full body workout) doskonale do tego się nada. Jeśli jesteś osobą, która ma już staż treningowy, śmiało możesz wejść w inne systemy treningowe typu push- pull, gora- dół czy trening dzielony.

5. Progresuj z obciążeniem💪.
Pamietajmy, że to właśnie objętość treningowa w głównej mierze wpływa na proces rozbudowy mięśni. Dlatego ustalając priorytet treningowy np. mięśnie pośladkowe, powinnaś wykonać na tą partię więcej serii.

6. Ciężar nie jest taki straszny🏋️.
Jeśli już załapiesz technikę, śmiało możesz trenować w zakresie powtórzeń 6-8.
Wydaje się, że jest to najbardziej optymalny zakres powtórzeń do hipertrofii i jednocześnie kompromis pomiędzy wysoką intensywonascią, a objętością.

7. Kobieca sylwetka w zasięgu ręki🍑
Regularny trening i odpowiednie odżywianie na pewno dadzą porządane efekty.
Kobiecą sylwetkę jesteśmy w stanie wypracować praktycznie u każdej kobiety.
Najważniejsze jest regularność i konsekwencja. Wtedy na pewno się uda.

Trening siłowy nawet podczas procesu odchudzania jest najlepszym wyborem ponieważ, dzięki zachowaniu odpowiendniego bodźca jesteśmy w stanie zachować wypracowaną masę mięśniową.
Wtedy utrata tkanki tłuszczowej, przebiega sprawniej, a sylwetka nabiera odpowiednich kształtów

~Mateusz Kawalec